Shop
Bildirimler
Tümünü temizle

Elveda

Sayfa 1 / 2

MasterDaPain
Gönderiler: 4036
Moderator
Topic starter
(@masterdapain)
Üye
Katılım : 17 sene önce

Sevgili Dostlar ve BDSM Türkiye Sakinleri,

bu duyuruyu yaparken, ne kadar üzgün olduğumu, bu satırları ne kadar zor yazdığımı tarif edemem. Artık elveda demenin zamanı geldi.

Ömrümün yarısından fazlasını Türkiye de ki BDSM ve Fetiş gelişimi ile geçirdim. İlk websayfadan bu yana onlarca ilklere imza attık ve inanılmaz bir performansla ilerledik. Amacımız daima fetişistlere ve BDSM sevenleri bilgilendirmek, kültürleştirmek ve toplum olarak ilerlemek oldu. Yurt dışında bile PX Group adı altında çok alkış aldık ve örnek alındık. Bu kadar projelerden sonra bana elveda demenin zamanı geldi. PX Group adı altında Türkiye de ki tüm sitelerimiz 18 Kasım 2016 ya kadar yayından alınacaktır. Devredebildiğimiz projeleri belki başka arkadaşlar devam ettirir. Ama ben Parox Dark bazı yabancı projeler dışında, ülkemizde ki projelerimden geri çekiliyorum.

Hayatımın içinde iyi ki ülkem ve insanım için bu çalışmaları yaptım. Bana hayatımın en güzel, en eğitici, beni en çok geliştiren yıllarım oldu. Keşke demeyecek gibi gönlümden nasıl geçtiyse, öyle hareket ettim. Ama artık yoruldum. Birde PX Group hareketin amacını yere getirdik. İnsanları aydınlatmak, bilgilendirmek istedik.
Lakin dönem değişti. Artık öğrenmek için yeterince kaynaklar olduğuna inanıyorum. Yetersiz olsa da bundan 20 yıl önceki durumdan çok daha ilerideyiz. İnsanımız artık fetişin anlamını, BDSM’in yaşam felsefesini merak etmiyor. Çoğumuz cinsel ağırlıklı bir arayış içindeyiz. Olay daha çok bir cinsel ticarete dönmeye başladı ve konuyla ilgisiz olan insanlar ilgi görmeye başladı. Bizim işimiz burada bitti. Faneti Camia ile Radyo adımlarımız geleceğe bir deneme oldu. Belki artık profesyonel bir şekilde hareket edecektik. Anladık ki, buna henüz hazır değiliz.

Belki 5, 10 veya 20 yıl sonra bu projeler Türkiye’nin fetiş ve BDSM camiası içinde çok başarılı olabilir. İnsanlar birbirine daha saygılı ve sevgili olduğu bir gelecekte. Bu tutkunun sadece bir cinsel dürtü olmadığı, derinlerimizde yatan bir gücün olduğunu anladığımız zaman. Birbirimizi taciz etme yerine, birbirimize sarıldığımız bir gün. O günler gelir bende sağ olursam, tekrar elimi taşın altına koyar ve tüm desteğimi veririm.

Lakin bu zaman içinde kendi cebimden insanların keyifleri için sponsor olup, gecemi gündüzümü bu projelere veremem. Benimde bir hayatım var. En azından Camia projemizle düşünmüştüm ki, herkes destek olur ve hepimiz ülkemizde zevklerimizin kültürleşmesi için tek yumruk oluruz. Bunun olmama riskini bilerek zaten demiştim; gittiği yere kadar elimden geleni yaparım. Artık gitmiyor. Ben hiçbir zaman hiçbir projemizi prodomlar dan ücret alarak, onları pazarlayarak veya buna benzer şekilde işlerimi yapmadım. Gelecek için ücretli üyelik ve radyodan reklam geliri sağlanır sandım ama ülkemizde bir resmi adult ticareti yok ki sponsor çıksın. Paypal daha çalışırken en azından server giderlerimizi az buz karşılıyorduk. Ama bu iş profesyonel olmadıkça olmuyor çünkü 7/24 ilgi isteyen ve çok yüksek giderleri olan alanlar bunlar. Fahri yapılacak kadar ufak bir iş değil. Bu iş profesyonel olmadıkça ölür. Bir iş, bir proje, bir yatırım gelir sağlamazsa, arkası gelmez.
Bundan dolayı yurt dışında projelere devam edeceğim çünkü orada profesyonel çalışabiliyorum. Umarım bunu bana fazla görmüyorsunuzdur. Sonuçta 20 yıldan fazla karşılıksız emeğim geçti.

Burayı aslında idealist birisine devretmek isterdim çünkü BDSM Türkiye bir tarihi eserdir. Ama bu işi omuzlayacak birde site bakımını yapacak birisi var mı bilemiyorum.

Ülkemin ve Türk toplumun yararı için bambaşka alanda çalışmaya karar verdim. Tüm yeteneklerimi ile enerjimi oraya vereceğim. Bu benim için daha iyi olacak.

Yazılarım yanlış anlaşılmasın lütfen. Kimseye kızgın, kırgın veya öfkeli değilim. Hepinizi seviyorum ve sevdiğim için buraya kadar dayandım. Tüm Türkiye Fetiş ve BDSM alemin çok daha güzel günlere geleceğine inanıyorum. Bu günlerde yaşadığımız sıkıntılar toplumun bir aynasıdır. Yıllardır üstümüz de ki bulutlar git gide kararıyor. Yoksa biliyorum ki herkes zevklerini rahat yaşamak, kendisini rahat ifade etmek ve bize destek olmak isterdi.

Bu yılların içinde sonsuz emekleri geçen tüm proje ekiplerine, siteler görevlilerine ve yardım eden herkese tüm Türkiye Fetiş ve BDSM camiası adına sonsuz teşekkür ederim.

Hakkım varsa helal olsun canım insanım. Sizde hakkınızı helal edin lütfen. Edene de, etmeyene de sağlık dilerim.

Candan gelen tüm sevgilerimle

MasterDaPain (Parox Dark)

8 Yanıt
EFENDİBATUHAN
Gönderiler: 27
(@efendibatuhan)
Eminent Member
Katılım : 5 sene önce

olmasaydı sonumuz böyle...

Cevap
flostromo
Gönderiler: 5241
(@flostromo)
Illustrious Member
Katılım : 12 sene önce

Yazmasi zor bir mesaj..

Bir veda mesaji....

MdP'nin "elveda" mesaji, kapanmakta olan bir sitenin, ortak bir degerin sonu oluyor.

Bugune kadar siteyi var eden yonetime, katilan, takip eden butun uyelere, sahsen tesekkur ve bundan sonraki yasamlarinda esenlikler dilerim.

Sayilari cok sinirli da olsa, sitede edindigim butun "aziz" dostlarima ve tanimadigim lakin, varliklarini uyelikleri sayesinde bildigim kisilere en iyi dileklerimi arz etmek isterim.

Sanirim siteye son mesajim olacak bu satirlar - ama iyi ki var oldun "bdsmturk"...

Ve sevgili MdP, umarim bu sitenin "back-up"nu bir yerlerde saklarsin; ne de olsa, cok kiymetli bir "referans" olustu..

Selamlar

Flostromo

Cevap
Malibo thunder
Gönderiler: 412
(@malibo-thunder)
Reputable Member
Katılım : 8 sene önce

Gerçekten Flostromo yazılması zor bir mesaj...

Kelimlerin degersiz kaldığı Bir devrin kapandığı zaman.

Verdiğin Her emeğin , Gösterdiğin Büyük Babacan tavırlarınla BDSM 'i bir yerlere getirme cabalarınla çok insana yol gösterici oldun
Cok Güzel bir Referans kurdun. Herşey için Tesekkürler.

Bugüne kadar Paylaşımara katkı yapanlar , sahsen sohbetlere katılanlar ,Site yönetimine sahsen bende hersine teker teker Tesekkür ederim

Yolunuz Açık olsun.... Iyı ki vardın BDSMTURK ......

Cevap
flato
Gönderiler: 26
(@flato)
Eminent Member
Katılım : 15 sene önce

parox ile beraber bir devir kapanmış oluyor sanırım. forumculuk, forum kültürü ve o güzel günler hepimizin hatıralarında yerini alacak. bir dönem benimde elimi taşın altına koyduğum ve büyük keyif alarak hizmet verdiğim bu kültür bence çok güzel bir köprü oldu günümüze. ben forumlarla büyüdüm mesela, bu cenahta yetiştim bir duruş edindim, aşık oldum, aşklar yaşadım. ben olarak, fetişist olarak hiç bir şeyi gizlemek zorunda olmadan ve utanmadan benliğim ile dosluklar arkadaşlıklar kurdum. tabi ki hepimizin bir gerçek hayatı söz konusuydu ama buralarda gerçek biz olmayı, hissettiğimiz duyguları doğru algılamayı ve bir nebze hayatı öğrendik. bunu benim gibi eski olanların hiç biri inkar edemez.

ve sevgili parox; ilklerin adamı, geçmişte bu ülkede bu işlerin temelini atanlar arasında belkide en sağlamı. benim geçmişi ve geleceği yorumlamaya senin kadar tecrübem yetmez ama evet haklısın, günümüzde işler değişti. söylediklerinde de belli bir noktaya kadar haklısın lakin ben günümüze ayak uydurmayı tercih edenlerdenim ve ülkemizde bizim cenahın gelişiminden de memnunum. ileride daha iyi daha bilinçli ve daha anlaşılır olacağına inanıyorum. iletişim artık su gibi, hava gibi doğal bir ihtiyaç ve her geçen gün gelişiyor, evrimleşiyor. haliyle işler artık global bir hal aldı ve insanlar kendilerine en iyi hizmeti en az masrafla sağlayan ve en geniş kitlelere ulaşabilecekleri iletişim kanallarını tercih ediyorlar. bu noktada 2010 senelerinde bizler bunun farkına vardık mesela, üstelemedik akıma ayak uydurduk. şunuda belirtmek istiyorum; genel olarak eğitimli bir nesil söz konusu. senin emeklerin ise tabi ki su götürmez şekilde ayakta alkışlanır derecede mükemmeldi ve yine bence camiayı günümüze taşıyan en sağlam köprü oldu. ben kendime adıma camiamız adına yaptığın her şey için sonsuz teşekkür ediyorum ve yine birebir tanıdığım için şunu söyleyebilirim ki gerçekten iyi kalpli bir insansın.

son olarak; beklentiler karşılanmamış olabilir, rağbet görmemiş olabilir vsvs bütün bunlar bir bütün halinde bir şeylerin devam etmesine engel olmuş olabilir bilmiyorum. sen tabi ki tecrübelerine dayanarak en iyisini bilirsin lakin ne sen ne kurduğun platformların ve verdiğin emekler bizler tarafından hiç bir zaman unutulmayacak ve hep anlatılacak. yolun açık olsun sevgili dostum.

sanırım bu platformlarla beraber benimde senelerce tanındığım nickim tarih oluyor, meşhur tabirimle; saygılarımla flato.

Cevap
Sayfa 1 / 2
Paylaş:
BDSM Türkiye

Merhaba

Hoşgeldin

Forumun Yeni Düzenine

Tüm Forumu

AÇMAK İÇİN GİRİŞ YAP

VEYA

ÜCRETSİZ KAYIT OL