BDSM Türkiye Kuralları

BDSM Türkiye Kuralları

Mesajgönderen MasterDaPain » Pazar 15. Temmuz 2012, 15:15

AMAÇ

Bu kuralların amacı site içerisindeki mesajlaşmaların, iletişimin düzenini sağlayarak üyelere seviyeli, huzurlu ve keyifli paylaşımlar yapmalarını sağlamaktır. Site kuralları yöneticiler tarafından titizlikle uygulanır. Bu kurallara uymak açısından şüphesi olanların sitye girmemeleri tavsiye edilir.

1) GENEL KURALLAR

1.1 - Sitede yazılan mesajlardan yazarları sorumludur! Siteye üye olan kullanıcılar hiçbir koşul altında T.C. yasalarini ya da uluslararasi kanunlari, anlasmalari, tüzükleri çigneyen; tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı olan, bireyleri ve/veya toplumları küçük düşürücü ifadeler kullanan, politik ya da dini içeriği olan, genel ahlak kuralları ile bağdaşmayan mesaj yayınlayamazlar; bunların yazılması,tartışılması ve resim, video vb. görsel malzeme eklenmesi yasaktır. Aksi durumda kullanım sırasında log''lanan IP kayıtları icabı halinde gerekli mercilere iletilir.

1.2 Telif Hakkı
- Gerek sitede gerekse chat odasında yasal olmayan veya yasal olsa da site adresleri vermek, şifre vermek veya istemek yasaktır.

- Siteye gönderilen resimlerde, kliplerde ve başka telif hakkı taşıyan ürünlerde kaynağı belirtilmiyorsa/belli değilse sizin tarafınız dan kaynağı belirtilmesi şartır! Kendi fotoğrafınızı, videonuzu veya başka ürünüzü paylaşıyorsanız bunu lütfen bir satırla belirtin.

- Başka sitelerin üyelik bölümlerden bütün resim serisi müsadesiz yayınlanılması rapidsahe ve benzeri siteler üzerinden de olsa yasaktır.

- Full videolar ve/yada filmlerin müsadesiz yayınlanılması yasaktır.

Bu kurallara uymayan paylaşımlar (resim, klip yada video) 24 saat içinde forumdan silinecektir ve ilgili üyeye sarı kart verilecektir. Tekrarı halinde üye siteden atılacaktır.

1.3 - Siteye hiçbir ticari amaçla üye olunamaz.Şahsa ait olan mallar dışında ticari amaçlı mesaj yazmak,satilik ilanlari vermek, adres ve telefon numarası vermek yasaktır.

1.4 - Her mesajın içeriğinden, sadece yazarı sorumludur. Mesaj içeriklerinden dolayı bdsmturk.com yöneticileri ve moderatörleri sorumlu tutulamaz.

1.5 - Kurallar herkes için geçerlidir, bu siteye üye olan herkes bütün kurallara uymak zorundadır.

1.6 - Kurallara uymayanlara önce sarı kart verilir. Aynı kuralı tekrar veya başka bir kuralı ihlal edenlere kırmızı kart verilir ve siteden uzaklaştırılır.


2) ÜYELİK

2.1 - Siteye üye olan kişilerin birden fazla üyelik alarak forumda yazışması yasaktır. Durum tespit edildiğinde Site Yönetimi önce bir Özel Mesaj ile üyeyi uyararak nicklerinden birini tercih etmesini ister ve gelen cevaba göre nicklerden biri kaldırılır. Eğer 15 gün içerisinde bir tercih bildirilmez ya da iki nickinde kullanılması istenirse Site Yönetimi her iki nickide kaldırır.

2.2 - Sitede nick değiştirmek yasaktır. Anlaşıldığı takdirde madde 2.1 deki prosedür uygulanır.

2.3 - Siteye genel ahlak kurallarına aykırı nicklerle üye olunmaz. Üye olanlar ÖM ile uyarılır. Nickini değiştirmek için yardım önerilir. Uygun olmayan nick ile siteye girmeye devam edenler banlanır.

3) VİZYON

3.1 - Vizyonumuz, Türkiye ' de gelişmekte olan sitelr arasında elit bir çerçevede yapılanark, bilginin en değerli hazine olduğunu akıldan çıkartmadan insanın önce kendine sonra karşısındakine duyduğu saygı çerçevesinde BDSM ve Fetiş ile ilgili paylaşımlarda bulunulacak bir ortam hazırlamaktır.

3.2 - Sitemiz partner arama ya da çöpçatan sitesi değildir. Bu nedenle yazılan mesajlarda partner aramaya yönelik ifadelere ve msn ya da benzeri adreslere yer verilemez. Verildiği takdirde bu mesajlar silinir ve ilgili üyeye sarı kart verilir. Tekrarında uzaklaştırlır.

Sitemizi gizlice partner sitesi olarak kullanan kişiler arasında oluşacak herhangı bir anlaşmazlık yada sorunlardan hiçbir şekilde sitemiz sorumlu degildir.


4) MESAJ KURALLARI

4.1 - Foruma yazdığınız her yazının genele , umuma açık bir ortama yazıldığını unutmayın. Gönder tuşuna basmadan evvel daima mesajınızı bir kez daha, bu kez başkalarının gözünden okuyun.

4.2 - : Sitede argo konuşmak yasaktır. Hitap ettiğiniz kişi köle de olsa aşağılayıcı kelimeler kullanamazsınız.

4.3 - Türkçe''yi mümkün olduğunca doğru kullanmaya, mesajlarinizda nokta, virgul, satirbasi, paragraf, kelimeler arasi bosluk gibi temel dilbilgisi kurallari kullanmaya ve IRC lisanı ile mesaj yazmamaya gayret ediniz!

4.4 - Tamami büyük harfle yazı yazmak bağırmak anlamına gelir ve fazla kullanmak hem okumayi guclestirir hem de forumu kirletir. Kullanıcıların yazdıkları mesajlar anlaşılır olmalıdır. Boş,anlamsız ve kısa Mesajlar yazılamaz (haklısın,bencede, selam, lütfen, yardım,gibi yada sadece Smiley eklemek) ve silinir. duygu ifade eden küçük resimcikler, gülümse forumda duygularınızın ifadesinde, gerektiğinde kullanmak üzere düşünülmüştür. Gereksiz yere yazılarınızı smiley ler ile doldurmayın. Tamamı boldface koyu-dolgun ve/veya renkli ve/veya standart dışı büyüklükte / özellikte harflerle mesaj yazılmaz. Tamamı büyük harf mesaj başlığı yazılmaz. Sitede renkli harflerle yazı yazmak yasaktır.(Yöneticiler dışında)

5) ÖZEL MESAJLAR

5.1 – Üyelere rahatsız edici mesaj atmak yasaktır. Böyle bir mesaj alan üye, gönderene bu mesajdan rahatsız olduğunu ve bir daha bu şekilde mesaj göndermemesini söyler. Eğer tekrar aynı yönde bir mesaj alırsa bütün yazışmaları site yönetimine iletir. Yönetim konuyu değerlendirerek gerekeni yapar.

5.2 – Özel mesajlar özel olduğu için yönetimin karışmak gibi bir durumu yoktur. Ancak sağlıklı ve düzeyli bir iletişim kurulabilmesi için özel mesajlarda da site kurallarına uygun davranılması önerilir.

6) CHAT ODASI KURALLARI

6.1 - Chat odamız, üyelerimizin BDSM, Fetiş ve günlük konularla ile ilgili bilgilerini tecrübelerini paylaştıkları bir yerdir.

6.2 – Chat odasında argo, küfürlü, kimseyi rahatsız ya da rencide edecek şekilde konuşulmaz.

6.3 – Odadakilerden biri ile ilk defa özel konuşma yapmak için genelden izin alınması şarttır. İzin verildiği takdirde konuşulur. Bu kural herkes için geçerlidir. Kişinin cinsiyeti ya da BDSM rolü bir ayrıcalık teşkil etmez.

6.4 – Odada Site kuralları aynen geçerlidir. Chat room sohbet amaclı kullanılmalı,sohbet etmeyen kişiler,görevli kişilerce önce uyarılacaklar sonra siteye gelebilelecek herhangi zararı önlemek için bu kurala uymayan kişiler odadan yönetim tarafından siteden uzaklastırılacaklar.

6.5 – Chat odasında kurallara uymayan veya odadakileri rahatsız edenler odada bulunan yöneticiler tarafından derhal odadan atılır. Gerekiyorsa uyarı verilir.

6.6 – Chat odasındaki şifreli bölümler ileride yapılması düşünülen bazı projeler için açılmıştır. Henüz aktif olmayıp kullanılmamaktdır.

Tüm üyelrimizden bütün kurallarımıza uymalarını rica ederek keyifli paylaşımlar dileriz.

BDSMTurk.com Yönetimi
Kullanıcı avatarı
MasterDaPain
Site Admin
Site Admin
Reel Üye
Reel Üye
 
Mesajlar: 4300
Kayıt: Pazartesi 14. Şubat 2005, 01:15
Konum: İstanbul - Hamburg

Re: BDSM Türkiye Kuralları

Mesajgönderen baresole » Salı 28. Şubat 2017, 21:28

yep
Kullanıcı avatarı
baresole
Engellenen Üye
 
Mesajlar: 50
Kayıt: Çarşamba 11. Ocak 2017, 00:35


Dön Kültür ve Sanat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir